Instrukce pro pacienty

Co byste měli vědět

K vyšetření je třeba se předem objednat- osobně, telefonicky či mailem. Termíny objednání pro plánované kontroly se pohybují mezi 2 - 5 týdny, nové pacienty objednáváme dle závažnosti stavu do 6 týdnů. Pokud máte problémy, které nesnesou odklad, budete ošetřeni přednostně. Tuto skutečnost prosím vždy nahlaste sestřičce, o termínu vyšetření pak rozhodne lékař.

Před vyšetřením je obvykle nutné provést odběr krve. Odběry provádíme přímo v ordinaci, ve stanovených časech, v tuto dobu není potřeba se k odběru objednávat. Po domluvě je možné provést odběr krve na jiném pracovišti, v tom případě potřebujete žádanku k laboratornímu vyšetření, kterou je možné za poplatek zaslat poštou na vámi udanou adresu. Pokud nejste upozorněni předem, odběry krve nemusí být na lačno. Pokud užíváte hormony štítné žlázy (Euthyrox, Letrox), tabletu užijte až po odběru.

Po příchodu do zdravotnického zařízení vyčkejte na vyšetření ve společné čekárně (atriu). Prosím neblokujte zbytečně prostory chodby před ordinací (slouží i pro jiné ordinace), tak aby zůstal volný průchod pro zdravotnické pracovníky. Akutní problémy řešíme přednostně, proto se může v některých případech čas vyšetření mírně zpozdit.

Pokud se nemůžete k vyšetření dostavit, prosím omluvte se co nejdříve a sjednejte si se sestrou náhradní termín. V případě bezdůvodného blokování termínu (bez omluvy) účtujeme poplatek 100 Kč. Poplatky se neplatí v případě náhle vzniklého úrazu, akutního onemocnění, zjevných dopravních komplikací a v podobných závažných případech.

 

Kdy navštívit endokrinologa

  • pokud Vám vyšetření doporučí Váš praktický nebo odborný lékař
  • jste těhotná (případně čerstvě po porodu) a Vaši přímí příbuzní (rodiče, prarodiče, sourozenci) se léčí se štítnou žlázou
  • nemůžete otěhotnět, opakovaně jste potratila
  • máte pocit zvětšení krku nebo je toto  zvětšení přímo viditelné
  • Vaši příbuzní se léčí se štítnou žlázou a u Vás se také projeví příznaky onemocnění - únava, významné a nevysvětlitelné změny tělesné hmotnosti, záchvaty rychlého bušení srdce, návaly pocení, třes
  • jste po přechodu a prodělala jste zlomeninu po poměrně malém úrazu

 

Nasmlouvané pojišťovny: 111, 201, 205, 209, 211, 213, 207

Služby nehrazené zdravotní pojišťovnou

výpis ze zdravotní dokumentace 200 Kč
zpráva pro účely pojištění 100 Kč
zaslání receptu/žádanky poštou 30 Kč
blokování termínu bez omluvy 100 Kč
zrušení termínu 1-2 dny před kontrolou 50 Kč


Ceník pro samoplátce

(platí pro cizince bez zdravotního pojištění)

vstupní vyšetření 1200 Kč
kontrolní vyšetření 500 Kč
kontrolní vyšetření se sonografií 700 Kč
sonografické vyšetření 300 Kč
konzultace (druhý názor) 700 Kč

Přeskočit na obsah

  • Informace a aktuality
  • Instrukce pro pacienty
  • Ordinační hodiny
  • Kontakt