Instrukce pro pacienty

Co byste měli vědět

K vyšetření je třeba se předem objednat - osobně, telefonicky či mailem. Termíny objednání pro plánované kontroly se pohybují mezi 2 - 5 týdny, nové pacienty objednáváme dle závažnosti stavu do 2 týdnů.

Před plánovanou kontrolou  je obvykle nutné provést odběr krve. Odběry provádíme přímo v ordinaci, ve vymezené době - Po, St 7:00 - 8:30 nebo Út 7:30 - 08:30. Po domluvě je možné provést odběr krve v jinou dobu nebo na jiném pracovišti. Pokud nejste upozorněni předem, odběry krve nemusí být na lačno. Pokud užíváte hormony štítné žlázy (Euthyrox, Letrox), tabletu užijte až po odběru.

Po příchodu do zdravotnického zařízení informujte zdravotní sestru a vyčkejte na vyšetření ve společné čekárně (atriu). Prosím neblokujte zbytečně prostory chodby před ordinací (slouží i pro jiné ordinace), tak aby zůstal volný průchod pro zdravotnické pracovníky. Akutní problémy a telefonické konzultace řešíme přednostně, z tohoto důvodu se může doba vyšetření zpozdit oproti plánu (obvykle do 15 min). O případném zpoždění se můžete informovat u zdravotní sestry.

Pokud se nemůžete k vyšetření dostavit, prosím omluvte se co nejdříve a sjednejte si se sestrou náhradní termín. V případě bezdůvodného blokování termínu (bez omluvy) účtujeme poplatek 200 Kč, pokud termín rušíte v době kratší než 48 hodin před vyšetřením účtujeme 50 Kč. Poplatky se neplatí v případě náhle vzniklého úrazu, akutního onemocnění, zjevných dopravních komplikací a v podobných závažných případech.

 

Kdy navštívit endokrinologa

  • pokud Vám vyšetření doporučí Váš praktický nebo odborný lékař
  • jste těhotná (případně čerstvě po porodu) a Vaši přímí příbuzní (rodiče, prarodiče, sourozenci) se léčí se štítnou žlázou
  • nemůžete otěhotnět, opakovaně jste potratila
  • máte pocit zvětšení krku nebo je toto  zvětšení přímo viditelné
  • Vaši příbuzní se léčí se štítnou žlázou a u Vás se také projeví příznaky onemocnění - únava, významné a nevysvětlitelné změny tělesné hmotnosti, záchvaty rychlého bušení srdce, návaly pocení, třes
  • jste po přechodu a prodělala jste zlomeninu po poměrně malém úrazu

 

Nasmlouvané pojišťovny: 111, 201, 205, 209, 211, 213, 207

Služby nehrazené zdravotní pojišťovnou

výpis ze zdravotní dokumentace 200 Kč
ošetření mimo ordinační dobu 400 Kč
zaslání receptu/žádanky poštou 30 Kč
blokování termínu bez omluvy 200 Kč
zrušení termínu 1-2 dny před kontrolou 50 Kč


Ceník pro samoplátce

(platí pro cizince bez zdravotního pojištění)

vstupní vyšetření 930 Kč
kontrolní vyšetření 430 Kč
kontrolní vyšetření se sonografií 570 Kč
sonografické vyšetření 200 Kč
konzultace (druhý názor) 500 Kč

Přeskočit na obsah

  • Informace a aktuality
  • Instrukce pro pacienty
  • Ordinační hodiny
  • Kontakt